ارگانیک, سلامتی, عمومی, مادر و کودک, محصولات طبیعی, معرفی خواص محصولات

لوازم و محصولات آرایشی ارگانیک

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی ارگانت- محصولات زیبایی پوست و مو گیاهی و ارگانیک
این روزها همه به دنبال محصولات ارگانیک هستند؛ از میوه و سبزیجات گرفته تا لوازم بهداشتی و آرایشی! شاید تعریف چارچوب مشخصی برای محصولات خوراکی ارگانیک کار ساده ای باشد ولی محصولات آرایشی ارگانیک چه تعریفی دارند؟ بر اساس چه استاندارد و ضابطه ای این محصولات تائید و انتخاب می‌شوند و  استفاده از آن‌ها برای چه کسانی مناسب است؟ ما در این مطلب تلاش می‌کنیم به سوالات متداول در این زمینه پاسخ دهیم.

تعریبف ارگانیک

به صورت کلی کلمه ارگانیک به محصولاتی اطلاق می‌شود که برای ساخت و تولید آن‌ها هیچ ماده شیمیایی در هیچ بخشی از روند تولید به کار نرفته است. بر اساس  یک قرار تعریف شده توسط استاندارد محصولات خوراکی و گیاهی ارگانیک، این محصولات باید در زمین زراعی کشت شده باشند که  حداقل از سه سال قبل‌تر از آن، هیچگونه سم مصنوعی و شیمیایی در آن استفاده نشده باشد و برای تقویت خاک و افزایش تولید محصول نیز، از کمپوست های گیاهی به جای کودهای شیمیایی استفاده کرده باشند. برای ساده‌تر شدن موضوع، زمان قدیم را تصور کنید که کشت و کار و زراعت بدون مواد شیمیایی بود و همه چیز کاملا طبیعی رشد می‌کرد.

 

لوازم آرایش ارگانیک؛ از رویا تا واقعیت!

در لوازم آرایشی و بهداشتی گیاهی ارگانیک از موادی مانند عصاره شیرین بیان، سدر، بابونه، رزماری و … استفاده می‌شود. علاوه بر آن، ویتامین‌هایی مانند A ،C و E موجود در این محصولات میتوانند به بهبود وضعیت پوست و جوانسازی آن کمک کند. به صورت کلی، استفاده از موارد آرایشی و بهداشتی ارگانیک می‌تواند مانند استفاده از گیاهان دارویی، تاثیرات مثبتی بر پوست و مو داشته باشد.

به دلیل استفاده نکردن از کود و آفت کش‌های شیمیایی در چرخه‌ی تولید محصولات ارگانیک، تولید نهایی این مواد گران‌تر و زمان‌برتر از محصولات غیرارگانیک است.

 

حساسیت دارید؟

استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک معمولا حساسیت زا نیستند؛ مگر برای کسانی که زمینه‌های حساسیت شدید پوستی دارند یا افرادی که دچار آلرژی مواد غذایی مانند توت فرنگی، گوجه فرنگی، خربزه و … هستند.

رژلب طبیعی جامد گیاهی سیما زر دکتر زرقانی

«برای مشاهده محصولات مرتبط با این مطلب، کلیک کنید»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید