سلامتی, عمومی, لاغری, مادر و کودک, محصولات طبیعی, مخصوص بیماران دیابتی, معرفی خواص محصولات

دیابت چیست؟ همه چیز درباره علائم، عوارض و روش های درمان دیابت

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی ارگانت دیابت درمان دیابت

دیابت نوعی بیماری مزمن است که در آن بدن نمی‌تواند از گلوکز استفاده و یا آن را ذخیره کند. گلوکز نوعی قند است که اگر در خون جمع شود باعث بالا رفتن قند خون می‌شود. دو نوع اصلی از این بیماری یعنی دیابت های نوع ۱ و نوع ۲  وجود دارد؛ به جز این دو نوع اصلی، به پیش‌دیابت و دیابت بارداری نیز می‌توان اشاره کرد.

 

چگونه تشخیص دهیم دیابت داریم؟

افراد مبتلا به دیابت به صورت پیوسته علائم خاصی را تجربه می‌کنند که عبارتند از: تشنگی شدید، تکرر ادرار، کاهش وزن، افزایش گرسنگی، تاری دید، عدم تحرک بی حسی یا سوزن سوزن شدن دست‌ها و پاها، تاول زدن مکرر پوست، عفونت لثه‌ها و خستگی شدید و بی دلیل.

البته بهترین راه تشخیص دیابت، انجام آزمایشات پزشکی دوره ای است.

 

آیا رژیم غذایی برای افراد دیابتی وجود دارد؟

 رژیم افراد دیابتی با افراد عادی بسیار متفاوت است. تنها نخوردن قند و شیرینی فایده ندارد، بلکه باید مصرف گوشت و چربی‌های حیوانی‌ نیز کاهش پیدا کند و برنامه غذایی سرشار از پروتئین‌، غلات و سبزیجات داشته باشند. در نهایت افراد دیابتی باید از یک برنامه غذایی اصولی استفاده کنند تا میزان قندخونشان در سطح متعادلی قرار بگیرد.

 

چه گیاهایی برای افراد دیابتی مفید هستند؟

استویا یک شیرین کننده طبیعی است که از گیاهی بومی در آمریکای شمالی و جنوبی به دست می آید.  استویا ، به عنوان یک شیرین کننده، طی سالیان اخیر رشد محبوبیت خود را به ویژه بین افراد مبتلا به دیابت شاهد بوده است. برخی مطالعات نشان داده اند که استویا سطوح قند خون را افزایش نمی دهد؛ از این رو، گزینه ای بی خطر برای افراد مبتلا به دیابت است.

طی یک بیانیه مشترک انجمن قلب آمریکا و انجمن دیابت آمریکا، استویا و شیرین کننده های مشابه را درصورت مصرف درست و متعادل برای افراد مبتلا به دیابت مفید عنوان شده است.

برخی پژوهش ها نشان داده اند که استویا ممکن است به کنترل قند خون کمک کند و پشتیبان این بیانیه هستند.

        فروشگاه ارگانیک آنلاین و اینترنتی - ارگانت - محصولات دکتر زرقانی - استویا            فروشگاه ارگانیک آنلاین و اینترنتی - ارگانت - محصولات بیلو- شیرین کننده استویا - استویا آشپزی بی لو

 

 

همچنین گیاه گزنه که با نام علمی اورتیکا دیوئیکا (Urtica dioica) شناخته می‌شود، یکی از ۶ زیرگونه‌ی خانواده‌ی اورتیکا (Urtica) است. پراکندگی گزنه در بعضی مناطق مثل آفریقا، اروپا، آسیا و شمال آمریکا بسیار زیاد است. برگ‌ها و ریشه‌ی گیاه گزنه خواص دارویی متفاوتی دارند. ریشه‌ی گزنه را می‌توان به‌صورت قرص، چای، شربت، عصاره و کپسول استفاده کرد که یکی از موارد مصرفی این گیاه برای بهبوی بیماری دیابت است.

 

گیاه بوقناق یا زول که به آن باباخازن نیز می گویند یکی دیگر از گیاهان موثر در این زمینه است که خواص فراوانی برای درمان بیماری ها از جمله دیابت دارد . این گیاه از جمله داروهای شگفت آوری است که خداوند در طبیعت برای درمان بیماری دیابت قرار داده است . درمان مرض قند به وسیله فعال کردن سلول های پانکراس و تحریک تولید انسولین از این سلول ها از اثرات درمانی گیاه بوقناق است که این امر موجب کاهش قند خون و درمان دارویی مرض قند می گردد.

 

همچنین شرکت عالیان سبز، یگ عرق ترکیبی از برگ گردو، برگ زیتون و کلپوره با نام تجاری عرق مخلوط گیاهی گزما، روانه بازار کرده است که در کنترل قند خون، تنظیم انسولین خون، فعال کننده لوزالمعده و کنترل قند عصبی تاثیر زیادی دارد.

 

«برای مشاهده همه محصولات مرتبط با درمان و یا بهبود دیابت در فروشگاه اینترنتی ارگانت، اینجا کلیک کنید!»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید