سلامتی, عمومی, کرونا ویروس, لاغری, مادر و کودک, محصولات طبیعی, مخصوص بیماران دیابتی, معرفی خواص محصولات

دمنوش درمانی !

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی ارگانت - دمنوش درمانی - غنچه‌ی گل محمدي، زعفران، هل، گل گاو زبان، لیمو عمانی، سنبل الطیب، چای سبز، نعناع فلفلی، علف لیمو ( سرده )، سیب، به، غنچه نسترن زرد، زیرفون، پنیرک، بهار نارنج، لیمو عمانی، بابونه، گل گاوزبان، اسطوخودوس، ملیس، چای ترش، به لیمو، چای ترش، میوه نسترن، آناناس، پاپایا، انبه، پوست پرتقال، کشمش، چای ترش، میوه نسترن، برگ توت فرنگی، سیب و گل آفتابگردان

دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیله‌ی آب، متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است و دمنوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزئی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب هستند، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرند. روش تهیه به این صورت است که ابتدا گیاه را که به طرز صحیحی خرد شده در آب جوش می‌ریزند، سپس آن را به مدت ۵–۳ دقیقه در یک ظرف در بسته‌ی شیشه‌ای یا چینی می‌گذارند و گاهی آن را هم می‌زنند و سپس مایع را از کاغذ صافی یا الک با شبکه‌ی ریز، عبور می‌دهند.

در ایران در سال‌های اخیر دم‌نوش‌های گیاهی و میوه‌ای مورد استقبال و مصرف خانواده‌های زیادی قرار گرفته است. این استقبال، دلایل مختلفی دارد که نفع درمانی، تنوع بخشی به نوشیدنی روزانه و استفاده از نوشیدنی خاص و شیک برای پذیرایی، از جمله این دلایل هستند.

 

پیشنهاد چند دمنوش:

1- دمنوش گل و زعفران: این دمنوش که ترکیبی از غنچه‌ی گل محمدي، زعفران و هل است، خواصی مانند ضد افسردگي، تقويت قواي جنسي، تنظيم تپش قلب،ضد سرطان و ديابت دارد.
منبع آنتی اکسیدان است، موجب افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها می‌شود و ریه‌ها را تقویت می‌کند.

البته از خواص گل محمدی می‌توان به افزایش مقاومت بدن، تقویت ریه‌ها و برطرف کننده نفخ معده نیز اشاره کرد. همچنین غرغره کردن دم کرده یا دمنوش این گل، گلو درد را بهبود می‌بخشد. البته نباید فراموش کرد که زیاده‌روی در مصرف گل محمدی، باعث اسهال می‌شود.

 

 

2- دمنوش گل گاوزبان: گل‌ گاوزبان گیاهی است خودرو که در حال حاضر به شکل صنعتی نیز کشت می‌شود. این گیاه دارای گونه‌های زیادی است و به دلیل خواص دارویی فراوان و گل‌های زیبا، خانواده‌های زیادی، آن را در باغچه‌هایشان می‌کارند. برگ‌ها و گل‌ها، بخش‌های مصرفی این گیاه را تشکیل می‌دهند . گل‌گاوزبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و کلسیم بسیار ادرارآور بوده و با تحریک بدن، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام و برای درمان ناراحتی‌های اعصاب به کار می‌رود. جوشانده و دم‌کرده این گیاه حواس پنجگانه را تقویت کرده و بسیار نشاط‌آور، بازکننده رنگ رخسار، کاهنده غم و اندوه و ضد وحشت و اضطراب است و می‌تواند حواس‌پرتی را رفع و تنگی نفس ناشی از آشفتگی ذهنی را بهبود بخشد.

دمنوش گل گاوزبان دکتر بین که ترکیبی از گل گاو زبان، لیمو عمانی و سنبل الطیب است، دارای خواصی مانند مفید برای قلب و کلیه، ضد التهاب، آرام بخش و نشاط آور، مدر، نرم كننده مجاري تنفسی و ضد سرماخوردگی است.

 

 

3- دمنوش چای سبز: گیاه چای، بوته ای است همیشه سبز که در طبیعت ارتفاع آن تا 2 متر هم می‌رسد. قسمت اصلی مورد استفاده بوته چای، برگ آن است که به صورت های مختلف تبدیل به انواع چای می‌شود.

در مجموع سه نوع چای وجود دارد: چای سیاه، چای سبز و چای اولانگ (نوعی چای چینی). در واقع این سه نوع چای از یک گیاه است اما اختلاف آن‌ها در نحوه‌ی فراوری و عمل آوردن آن‌هاست.

 

پیشنهاد ما به شما دو نوع دمنوش چای سبز است:

3-1- دمنوش چای سبز و نعناع فلفلی:

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی ارگانت - دمنوش چای سبز و نعناع فلفلی دکتر بین

این دمنوش که ترکیبی از چای سبز و نعناع فلفلی است، خواصی مانند ضد نفخ، کاهش دهنده وزن و تقویت سیستم گوارش دارد.

 

3-2- دمنوش چای سبز با علفِ لیمو (سرده): 

این دمنوش که حاوی چای سبز و علفِ لیمو ( سرده ) است، خواصی مانند چربي سوزی، كاهش فشار، كلسترول و ورم مفاصل دارد.

 

 

4- دمنوش به و سیب

دمنوش به و سیب، یک دمنوش مناسب برای انواع ضائفه هاست که محبوبیت خاصی در پذیرایی از مهمانان دارد. طعمش خوش گوارا و خاصیتش زبانزد است.  البته طبع سیب، گرم است و طبع میوه‌ی به، سرد است و می‌توانند مصلح یکدیگر باشند. جوان سازي پوست، پاك كننده ريه، نرم كننده سينه و تقويت قلب از خواص این دمنوش است.

 

 

5- دمنوش مخلوط گیاهی:

فروشگاه ارگانیک اینترنتی- ارگانت؛ دمنوش گیاهی دکتر بین

این دمنوش که از ترکیب غنچه گل محمدی، غنچه نسترن زرد، زیرفون، پنیرک، بهار نارنج، لیمو عمانی، بابونه، گل گاوزبان، اسطوخودوس، ملیس، چای ترش و به لیمو تهیه شده است، خواصی مانند کمک به آرامش، کاهش چربی و غلظت خون، ضد اضطراب، ضد چاقی، تقویت فعالیت ریه، تقویت حافظه و انرژی‌زایی دارد.

 

 

6- دمنوش میوه‌ای – استوایی

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی - ارگانت ؛ خواص دمنوش میوه ای دکتر بین

دمنوش میوه‌ای – استوایی که ترکیبی از چای ترش، میوه نسترن، آناناس، پاپایا، انبه، پوست پرتقال و کشمش است، خواصی مانند کاهش وزن، ضد سرماخوردگی، کاهش کلسترول، تقویت اعصاب، سرشار از ويتامين c، آنتي اكسيدان، پاكسازي كبد، كاهش فشار خون و انرژی زایی دارد.

 

 

7- دمنوش میوه‌ای هاوایی:

فروشگاه ارگانیک آنلاین اینترنتی ارگانت - دمنوش هرمی میوه ای هاوایی دکتر بین _ حاوی 14 هرم دمنوش

دمنوش میوه‌ای هاوایی که از ترکیب چای ترش، میوه نسترن، برگ توت فرنگی، سیب و گل آفتابگردان تهیه شده است، خواصی مانند انرژی زایی، آنتی اکسیدان قوی، بهبود عملکرد کلیه، تقویت سیستم ایمنی، تقویت معده و سرشار از ویتامین E ،B و C داراست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید